Joulo of LaadCash? De verschillen op een rij
Wij zijn zelf een van de twee, dus lees dit kritisch. Alle cijfers over Joulo komen van hun eigen website, met de datum waarop we ze hebben gecontroleerd. We benoemen ook waar Joulo het beter doet dan wij.
| Joulo | LaadCash | |
|---|---|---|
| Commissie | 20%, elk verlengjaar een procentpunt lager tot 17%; met hun aanbrengkorting tot 10% | 9,5% voor de eerste 200 deelnemers, zolang je klant blijft; 13% daarna |
| Inboeken bij de NEa | Heeft een open rekening in het REV en boekt nu in | Nog geen eigen REV-rekening: die mag pas worden aangevraagd bij 200 machtigingen of 2 miljoen kWh. Leveringen over 2026 mogen t/m eind februari 2027 met terugwerkende kracht worden ingeboekt |
| Uitbetaling | Per kwartaal | Per jaar |
| Prijs per kWh | € 0,129 netto bij de verkoop van juli 2026; hun rekentool toont nu € 0,120 netto | € 0,145 netto bij de marktprijs van de laatste gerealiseerde verkoop, vooraf getoond als bandbreedte |
| App | Eigen app voor iOS en Android | Eigen app voor iPhone en Android, plus dezelfde omgeving in de browser |
| Omvang | 4,7 sterren uit 335+ beoordelingen, 25.808 laadpunten aangesloten | Kleine, nieuwe aanbieder |
| Automatisch koppelen | 15+ merken via cloud plus OCPP | 38 merken via app-account of OCPP, waaronder 50five en Ecotap |
| Zakelijk en werkgevers | Zakelijk aanbod aanwezig | Per locatie, boekhoudrapportage, meerdere gebruikers, werkgeversprogramma |
Gegevens over Joulo overgenomen van joulo.nl, gecontroleerd op 30 augustus 2026; commissie, aanbrengkorting en inboekstatus opnieuw gecontroleerd op 12 oktober 2026. Voorwaarden kunnen wijzigen; kijk voor de actuele stand op hun eigen site.
Wanneer Joulo de betere keuze is
Het zwaarste verschil eerst: Joulo heeft een open rekening in het Register Energie voor Vervoer en kan vandaag voor je inboeken. Wij mogen die rekening pas aanvragen zodra we 200 machtigingen of 2 miljoen kWh vertegenwoordigen, en zitten daar nog onder. Wil je zekerheid dat er dit jaar daadwerkelijk wordt ingeboekt, dan is dat een argument voor hen. Wat het bij ons niet kost: leveringen over 2026 mogen t/m eind februari 2027 met terugwerkende kracht worden ingeboekt, en per kalenderjaar kun je maar bij één partij terecht.
Joulo betaalt per kwartaal uit en wij per jaar. Wil je je opbrengst eerder op je rekening, dan is dat een echt voordeel.
Hun app staat er langer en heeft honderden beoordelingen. De onze staat sinds 7 oktober 2026 in allebei de winkels, dus op dat punt verschillen we niet meer; op het aantal beoordelingen wel.
En ze zijn groter. Ze melden ruim 25.000 aangesloten laadpunten en 4,7 sterren uit meer dan 335 beoordelingen. Wij zijn klein en nieuw. Als je zekerheid zoekt bij een partij met een lange staat van dienst, telt dat in hun voordeel.
Let op het aantal kWh als je twee bedragen vergelijkt
Dit is de makkelijkste manier om jezelf te misleiden, en hij komt bij ons allebei voor. Joulo zet onder zijn rekentool € 503 per jaar. Wij zetten er € 483. Daaruit zou je afleiden dat Joulo meer uitkeert. Dat klopt niet: Joulo rekent zijn voorbeeld met 4.200 kWh per jaar en wij met 3.333 kWh. Hetzelfde aantal gereden kilometers, een andere aanname.
Het verschil zit in thuisladen. 20.000 kilometer kost ongeveer 21 kWh per 100 kilometer, dus 4.200 kWh — maar je laadt niet elke kilometer thuis, en alleen thuis geladen stroom telt mee voor ERE. De onafhankelijke rekentool van erecentrum rekent daarom met 79 procent thuis, en komt zo op 3.318 kWh. Daar zitten wij met 3.333 kWh vrijwel op. Joulo rekent zonder die aftrek.
Naast elkaar bij hetzelfde verbruik, met de netto tarieven van beide rekentools:
| Thuis geladen per jaar | Joulo (€ 0,120 netto per kWh) | LaadCash (€ 0,145 netto per kWh) |
|---|---|---|
| 3.333 kWh — ons voorbeeld | € 399 | € 483 |
| 4.200 kWh — hun voorbeeld | € 503 | € 608 |
Het netto tarief van Joulo komt uit hun eigen rekensom op 30 augustus 2026: € 629 bruto min € 126 servicekosten is € 503 over 4.200 kWh. Het onze volgt uit € 0,160 bruto per kWh min 9,5 procent. Die € 0,160 is geen aanname van onszelf: het is de prijs van de laatste gerealiseerde marktverkoop (1 miljoen ERE à € 0,482, augustus 2026), dezelfde prijs waarop erecentrum het netto tarief van Stekker berekent. Wij hebben zelf nog geen ERE verkocht; wat je krijgt is je aandeel in de werkelijke opbrengst.
Wanneer LaadCash de betere keuze is
Het commissieverschil is fors. Joulo start op 20 procent en zakt na drie jaar naar 17 procent. Hoor je bij onze eerste 200 deelnemers, dan betaal je 9,5 procent zolang je klant blijft. Bij 3.000 kWh per jaar is dat ruim vijftig euro per jaar verschil. Wie zich aanmeldt nadat die 200 vol zijn, betaalt 13 procent en zit daarmee nog altijd onder het tarief waar Joulo na drie jaar op uitkomt. Eerlijk erbij: Joulo geeft een procentpunt korting per actieve aanbrenger, tot minimaal 10 procent. Breng je daar genoeg mensen aan, dan kom je onder onze 13 procent uit — en nog net boven de 9,5 procent voor de eerste 200.
Wij koppelen 38 merken automatisch tegen hun 15 via de cloud, en voor 50five en Ecotap lezen wij het portaal uit, wat zij niet doen. Het volledige overzicht staat op de merkenpagina.
Voor bedrijven en werkgevers hebben wij meer: overzicht per locatie, een rapport voor de boekhouding, meerdere gebruikers met rollen, een API voor je boekhoudsoftware en een werkgeversprogramma waarmee je in één keer al je thuisladende medewerkers aanmeldt.
Waarin het niet verschilt
- Bij allebei is een MID-gecertificeerde meter verplicht.
- Bij allebei teken je een machtiging en kun je per kalenderjaar maar bij één partij inboeken.
- Bij allebei tellen de kWh van het hele lopende jaar mee.
- Je verkoopt je stroom niet en levert niets in.
Kort gezegd
Wil je elk kwartaal uitbetaling bij een grote partij met een lange staat van dienst: Joulo. Wil je de laagste commissie, de meeste automatische koppelingen of zakelijke functies: LaadCash. Reken het na met de rekentool of bekijk alle aanbieders naast elkaar.
Beoordelingen op Trustpilot
4,1van 58 beoordelingen
Ben zeer tevreden over LaadCash. De vriendelijkheid en alle hulp die ze aanbieden, echt heel erg professioneel!
Eenvoudig, begrijpelijk portaal. Automatisch koppelen vergt even wat tijd en stappen, maar hier word je goed mee begeleid. Voor mij alle seinen op groen.
Super goed en persoonlijk geholpen met aanmelden en gegevens zijn heel makkelijk te importeren. Ook is de app erg overzichtelijk.